Technologie a výroba

Široké portfolio výrobků společnosti PLiSATi je založeno na využívání nejmodernějších technologií, jako jsou vstřiko-vyfukování, injekční vstřikování, mikrovstřikování a další.

Vlastní výroba se výhradně realizuje prostřednictvím vstřikovacích forem tzv. horkými vtoky do uzavírací síly až 3500 kN. To znamená, že se jedná o bezodpadové technologie, které neprodukují žádný technologický odpad a jsou tedy velmi šetrné k životnímu prostředí. Produkty jsou vyráběny v čistých prostorách na strojích a zařízeních předních světových výrobců, a to v různých barevných variacích.

Pro výrobu produktů používáme materiál PP, PETG, PE-HD, PE-LD a PA6 a další. Pro podstatnou část produkce společnosti PLiSATi je používaný materiál polypropylen, který se vyznačuje velkou pevností, vysoce lesklým vzhledem a hladkým povrchem. Díky těmto vlastnostem působí lahvičky a dózy velmi esteticky a je snadné je opatřit etiketou. Velmi důležitou a našimi klienty vysoce oceňovanou vlastností těchto výrobků je její vysoká odolnost proti pronikání vzdušné vlhkosti.

Moderní a vysoce kvalitní uzávěry s narážecím či šroubovacím systémem uzávěru jsou vyráběny technologií injekčního vstřikování z nízkohustotního polyetylenu – LDPE. Uzávěry mohou dle přání našich klientů obsahovat tzv. podvíčko s aluminiovou fólií, které je opatřeno lakem pro přivaření podvíčka k lahvičce indukční hlavou z důvodu zajištění primární těsnosti baleného produktu. Součástí uzávěru je také odtrhávací proužek k zajištění záruky originality baleného produktu.